Opublikowano dnia 27 mar 2023

Trzęsiemy polską edukacją! Podsumowanie spotkania 21.03

Trzęsiemy polską edukacją!

Na mapie Trójmiasta powstaje nowa szkoła podstawowa. Szkoła, która od pierwszych chwil wzbudza dużo emocji i zainteresowania wśród rodziców. Dlaczego? Ponieważ jest pierwszą w Polsce, która jest dostosowana do wymogów Future Classroom Lab, zgodnie z wytycznymi European Schoolnet. Innymi słowy – jest prawdziwie nowoczesna, faktycznie odpowiada na realne wyzwania współczesnego szkolnictwa oraz potrzeby dzieci, a jednocześnie troszczy się o ich dobrostan emocjonalny. Projekt Octoschool powstał jako naturalna odpowiedź na wyzwania stojące przed współczesną szkołą. Najważniejszym dziś pytaniem jest nie „czego”, ale „jak” uczyć.

Wraz z nadejściem wiosny, spotkaliśmy się z rodzicami, by porozmawiać o znaczeniu dobrej edukacji. Nasi eksperci opowiadali o tym, co dla nas najważniejsze, jak pracujemy oraz jakie są zasady rekrutacji do szkoły Octoschool na rok szkolny 2023/24.

Zmierzyliśmy się ze zmieniającymi się potrzebami szkolnictwa i stworzyliśmy autorską szkołę, w której kształcimy kompetencje przyszłości, wykorzystujemy nowoczesną technologię, pracujemy metodą projektu, jako pierwsi w Polsce działamy w modelu Future Classroom Lab zgodnie z wytycznymi European Schoolnet, a także dbamy o dobrostan uczniów, rodziców i nauczycieli. Jak to robimy? Zobaczcie sami!

Zapraszamy do obejrzenia nagrania ze spotkania informacyjnego

Koncept szkoły w praktyce

Równolegle ze spotkaniem z rodzicami, w salach obok, odbywały się warsztaty dla dzieci. W trzech pomieszczeniach dzieci kolejno przechodziły warsztatowo przez 3 strefy FCL, wszystko w tematyce morskiej. W strefie wymiany wspólnie eksportowaliśmy możliwości robotów – pomagały nam lepiej poznać i zrozumieć morski świat. W strefie badawczej dzieci wraz z nauczycielami okrywali zagadnienia wód występujących na Ziemi (oceany, morza, jeziora, rzeki, stawy). Wykorzystywaliśmy m.in. plansze edukacyjne, atlasy, sensoryczne panele edukacyjne. W ostatniej warsztatowej strefie – tworzenia, dzieci pracowały twórczo nad własną rafą koralową. Jedną wykonali wspólnie w czasie warsztatów, kolejne w domu z rodzicami, z przygotowanych przez nas materiałów.

Dzień wypełniony był wrażeniami dla wszystkich. Ależ się działo! Zobaczcie sami!

Jeśli i Ty jesteś zainteresowany dołączeniem do Octo-school-owej społeczności, umów się na spotkanie z dyrekcją szkoły:

kontakt@octoschool.edu.pl